Kolumbův večírek

11. - 13. října
Potštejn

Od návratu z naší daleké výpravy a od dobytí Ráje již uplynul nějaký čas… měli jsme peníze, zlato a bohatství… nyní nastal čas, abychom získali i odpovídající postavení ve společnosti. Královna Isabela jmenovala Kolumba baronem a nyní přišel čas i na nás.
Sešli jsme se již tradičně v krčmě, kopli panáka rumu pro posilnění a inspiraci a začali jsme připravovat kulturní vložku na uvítání královny. Vzhledem k zavádějícím informacím její pravé ruky, veledůstojného pana Gilberta Marradase, byla Isabela spíše zaskočena naší upřímností, než naším společenským taktem. Vše nakonec dobře dopadlo a večer jsme zakončili skvělými pochoutkami z různých koutů země. Někteří odpadli již na začátku při ochutnávání zahradního salátu slečny Martiny L., který bych zde rád zmínil jako jednu z nejlepších a nejexotičtějších pochutin (bahno, žabí oči, žabinec, psí exkrementy a mnoho dalších přísad).
Ač se to může zdát nezúčastněnému čtenáři výstřední a nepravděpodobné, v rámci našeho vzestupu na společenském žebříčku jsme se museli několikrát svléknout do spodního prádla, dělat kotouly a točit se kolem své osy, unášet protivníky, nechat se nosit na zádech a chrstnout několik hrstí vody do obličeje našich kolegů. Dále pak několikrát navštívit záchod, vyhnout se „sračce“ a chytit „zácpu“. Kromě toho bylo nutné také chránit naši čest a s noblesou se zúčastnit několika soubojů.
Během krátké doby se z obyčejných pážat vyklubalo několik rytířů, baronů, hrábat, vévodů a arcivévodů. Naši společnou cestu jsme zakončili výbornou palačinkou servírovanou v místní cukrárně (vidíte ten posun od hospody?) a za přítomnosti naší královny. Nyní už nic nebránilo, abychom se vrátili do našich příbytků a užívali si nově nabytých titulů a společenského postavení.
¡Viva la reina!

fotky zde

Žádné komentáře:

Okomentovat